W 2022 roku skończyłam 30 lat. Z tej okazji pozwoliłam sobie na podróż sentymentalną i narysowałam kalendarz z kadrami z lat 90. W ilustracjach wracam do czasów pierwszych szkolnych dni, letnich kolonii, długich podróży niedogrzanym maluchem, domowych przyjęć urodzinowych i godzin spędzonych graniu na komputerze u znajomych.
W kalendarzu prezentuję przykłady duchologicznej polskiej architektury, która była tłem tamtych wydarzeń. Częstochowa, Gdańsk, Żychlin, Gryfino, Świdnica, Warszawa, Połczyn Zdrój, Legionowo, Wrocław, Jantar, Gniezno, Skarżysko-Kamienna – z tych miast pochodzą sportretowane budynki. Ale są to zazwyczaj obiekty typowe (w tej czy innej formie pojawiające się na wszystkich krańcach Polski), na których widok dziarsko zakrzykniecie: Znam to miejsce! Zapraszam wszystkich do spędzenia 2022 roku w towarzystwie domków typu Brda, jugokiosku, domu-kostki, biurowca typu Lipsk, tysiąclatki, dziwnego budynku mieszkalno-usługowego i najntisowego domu handlowego.​​​​​​​
Kolejna edycja kalendarza już niebawem. Kliknij "Obserwuj" na moim profilu na Instagramie, żeby nie przegapić informacji!
Zdjęcia wykonała  Karolina Lewandowska dla Projektu Pracownie.
Back to Top