Jestem ilustratorką i projektantką graficzną. Tworzę identyfikacje wizualne oparte o typografię i ilustrację. Projektuję książki, plakaty i strony internetowe. Co roku wydaję autorski kalendarz z polską architekturą.
W swoich pracach lubię korzystać z materiałów archiwalnych i odwoływać się do kodów wizualnych z przeszłości. Dobrze czuję się w tematach związanych z historią, nauką, psychologią i architekturą. Interesuję się metodami druku analogowego, architekturą wernakularną i historią społeczną.
Studiowałam architekturę i urbanistykę na Politechnice Warszawskiej. Współpracuję m.in. z Narodowym Centrum Kultury, Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, Instytutem Biologii Eksperymentalnej PAN i Otwartą Pracownią Jazdów. Mieszkam w Warszawie.
Jeśli chcesz ze mną pracować lub zadać mi pytanie, napisz: weronika.reron@gmail.com
_________________________
Hello! 
I am graphic designer and illustrator. I create visual identification, draw poster and illustrations, design books and websites. Every year, I publish an original calendar with my take on iconic Polish architecture. I live and work in Warsaw, Poland.
Selected clients: National Centre for Culture Poland / National Institute of Architecture and Urban Planning / ZODIAK Warsaw Pavilion of Architecture / PLAY / Nencki Institute of Experimental Biology PAS / Newsweek Slow
If you want to work with me or ask me a question, I’ll be happy to read your email: weronika.reron@gmail.com


Back to Top