Obok świata realnego, oficjalnego, namacalnego istnieje jeszcze ten drugi. Świat usprawiedliwień, wytłumaczeń i objaśniania rzeczywistości. Nie daje się uciszyć prostym odpowiedziom. Żyje dzięki ustnym przekazom i fantazji podających go dalej osób. Świat legend miejskich, teorii spiskowych i dziwnych opowieści.
Tłumaczy istnienie dziwnych obiektów, wyjaśnia porzucanie budynków, przestrzega przed niebezpiecznym zachowaniem, oczernia wrogów i wybiela bohaterów. Karmi się emocjami i poruszeniem słuchacza. Dodaje splendoru opowiadającym. Ktoś, kiedyś, gdzieś, a czy zna Pani tę historię. W 2023 roku zapraszam Was do miejsc, w których dzieją się rzeczy niebywałe.
Bohaterami tej edycji są: poznańska Fara, opuszczona komenda policji w Konstancinie, osiedle dla pracowników radzieckiej ambasady w Warszawie, szkoła podstawowa w Dzieżgoniu, torpedownia w Gdyni, zamek w Łapalicach, betonowa konstrukcja z Ludwikowic Kłodzkich, las pod Gryfinem, lubelskie akademiki, zamek na Wawelu, szpital w Zabrzu i dwór w Mrodze Dolnej. Z każdym z nich łączy się jakaś fantastyczna historia.  
Kalendarz wydrukowano w Gdańsku w technice RISO. Luźne stronice w formacie 25x35 cm zostały spięte eleganckim czarnym klipsem.
Back to Top